RAWDAH OKULLARI’NDA KİCK BOKS

KİCK BOKS

Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. 


Kick Boks’un faydaları neler?

Tüm vücudu çalıştırır.

Aerobik özelliği yüksektir.

Özellikle el, göz, ayak koordinasyonunu ve uyumu geliştirir.

Stres attırır. Günün stresinden kurtulmak için birebir bir özelliğe sahiptir.

Hızlı düşünme kapasitesini geliştirir. Bu sayede, ne zaman atak yapılması gerektiğini ve nasıl defans yapılacağını geliştirebilirsiniz.

Endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi efor sarf ederken mutlu olur.

Efor sarf ederken, kap atım hızını yükseltir, vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir. Bununla birlikte vücuttan toksinlerin atılması daha fazla olur.

RAWDAH OKULLARI’NDA KİCK BOKS

Uzman hocamız eşliğinde işlenen Kick Boks derslerimizde devam eden öğrencilerimiz sene içerisinde kuşak sınavlarına girerek alanlarında ilerleme sağlayacaklar.

Resmi ve Kulüpler arası müsabakalara katılmaları sağlanarak yeteneklerini yaşıt rakipleri ile sergileme fırsatı bulacaklar.

2019 Aralık Ayı itibariyle öğrencilerimizin Kick boks ve wushu alanında lisans almaları sağlanarak, ilerleyen yıllarda bir spor dalında uzmanlaşmaları yönünde önemli ilk adımlar atılmış olacak.


Bu haberi paylaş

Copyright © Rawdah 2021. Bütün Hakları Rawdah 'a aittir
Gizlilik Politikası , Şartlar ve & Koşullar