2013-2014 eğitim-öğretim yılında serüvenine 'Çocuk Dil Akademisi' olarak başlayan Rawdah Okulları, sadece Arapça dil eğitimiyle kalmayıp ikinci yabancı dil olan İngilizce'de de çok iyi bir gelişme göstermiş, tüm bu dillerin yanında ayrıca; din, dil, sanat, spor alanlarında da güçlü bireyler yetiştirmiştir. Geçen zaman içerisinde anadili gibi Arapça konuşan, anlayan, yazan ve okuyan bir öğrenci kitlesini oluşturmaya başladığı andan itibaren, gereklilik oluşmasıyla birlikte bunun devamı niteliğinde olan İlkokul açma kararını 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulamaya koymuştur.

Ana sınıfından itibaren ana dili gibi konuştukları Arapçayla birlikte, İngilizceyi de aktif bir şekilde öğrenen çocuklarımız ilkokulda da Türkçe-Arapça çift müfredatın yanında geliştirilmiş interaktif eğitim programlarıyla, İngilizcede de ileri seviyede konuşma, anlama, okuma ve yazma kategorilerinde ilerleyerek; 2. sınıftan itibaren üçüncü yabancı dil eğitimi (seçmeli) almaya başlamaktadır. Çince veya Rusça dilini eğitimin başlangıcında haftada bir saat görecek olan çocuklarımız, ilerleyen ilköğretim sınıflarında yoğunlaştırılmış özel bir müfredatla ders saati artarak devam etmektedirler. Seçmeli dillerini iyi derecede okuma- yazma ve önemli cümleler kurma seviyesine getirmekteyiz.

NEDEN RUSÇA? 

Konuşan kişi sayısı açısından dünya çapında dördüncü en yaygın dil olan Rusça, bütün eski SSCB coğrafyasında, ABD, Kanada, İsrail, Almanya, Polonya’da, ve hatta Türkiye de dahil  toplam 260 milyon  tarafından konuşulan bir dil. Rusya ve Türkiye’nin iki komşu ülkesi olması, ticari ve sosyal ilişkilerinin gelişmesine yol açmıştır. Günümüzde özellikle inşaat sektöründe ve mimarlık alanında uğraşanlar, Rusya ile çalışan inşaat mühendisleri, iş adamları, devamlı iş gezilerine çıkan üst düzey yetkililer; Türkiye’de ise özellikle turizm ve tekstil sektörlerinde çalışan ve çalışmak isteyenler için Rusça bilmek bir gereklilik haline gelmiştir. 

NEDEN ÇİNCE?

Son yılların en gözde dili olan Çince, dünya üzerinde her beş kişiden biri tarafından konuşulan bir dildir. Bunun yanı sıra ekonomik ilişkiler çerçevesinde, işverenler için tüm iş alanlarında öncelikli tercih edilme sebebi. Bu yönleri ile Çince hayata atılacak öğrenciler için kariyer planlamasında en önemli yapı taşlarından biridir.

Var olan Arapça ve özel sistem İngilizce eğitiminin yanında öğrenilen üçüncü bir dille çocuklarımız küçük yaşta dört dil bilerek hayata bir adım önde başlamış olacaklardır. Dil eğitiminde çığır açmış olan Rawdah Okulları eğitim sistemindeki yenilikleri ile de isminden söz ettirmektedir.

AKADEMİK PLANLAMA

Akademik anlamda sistemli ve doyurucu bir program hazırlayan eğitim koordinatörlerimiz; normal örgün eğitimin yanında eklenen branş dersleriyle program akışını düzenlemişlerdir.  Branş dersleri seçmeli olmayıp zorunlu ve müfredat dahilinde olmaktadır. Ayrıca tüm branş derslerine yabancı öğretmenlerimiz girmekte olup bu detay çocuğun edindiği dili yurt dışında eğitim alıyor gibi konuşmasını sağlar.


BRANŞ DERSLERİ:

Haftada birer saat olmak üzere tüm öğrencilerin ilgi ile katılım gösterdiği derslerdir. Süreye yayarak ve sonuç odaklı işlenir. İlkokuldan sonra tercihlerine bağlı olarak alanlarında ihtisaslaşmaları sağlanır. Tüm branş derslerine Arap Öğretmenler’in yanında Türk Öğretmen de eşlik eder.

  • SANAT: Ebru, Seramik ve Hobi dersleri, tekniklerle resim eğitimi
  • MÜZİK: Piyano 
  • SPOR: Kick boks ve Jimnastik dersleri (Seçmeli olanlar: Yüzme ve Buz pateni)
  • BİLİŞİM: Robotik Kodlama ve Teknoloji dersleri
  • FEN- DOĞA LABORATUARLARI: Deney ve doğa çalışmaları
  • SATRANÇ: Dil, dikkat ve hamle becerileri
Copyright © Rawdah 2023. Bütün Hakları Rawdah 'a aittir
Gizlilik Politikası , Şartlar ve & Koşullar