2013-2014 eğitim-öğretim yılında serüvenine 'Çocuk Dil Akademisi' olarak başlayan Rawdah Okulları, yabancı dil olan İngilizce'de çok iyi bir gelişme göstermiş, tüm bu dillerin yanında ayrıca; din, dil, sanat, spor alanlarında da güçlü bireyler yetiştirmiştir. Geçen zaman içerisinde İlkokul açma kararını 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulamaya koymuştur.

Ana sınıfından itibaren İngilizceyi de aktif bir şekilde öğrenen çocuklarımız geliştirilmiş interaktif eğitim programlarıyla, İngilizcede de ileri seviyede konuşma, anlama, okuma ve yazma kategorilerinde ilerleyerek; 2. sınıftan itibaren üçüncü yabancı dil eğitimi (seçmeli) almaya başlamaktadır. İyi derecede okuma- yazma ve önemli cümleler kurma seviyesine getirmekteyiz.

AKADEMİK PLANLAMA

Akademik anlamda sistemli ve doyurucu bir program hazırlayan eğitim koordinatörlerimiz; normal örgün eğitimin yanında eklenen branş dersleriyle program akışını düzenlemişlerdir.  Branş dersleri seçmeli olmayıp zorunlu ve müfredat dahilinde olmaktadır. Ayrıca tüm branş derslerine yabancı öğretmenlerimiz girmekte olup bu detay çocuğun edindiği dili yurt dışında eğitim alıyor gibi konuşmasını sağlar.


BRANŞ DERSLERİ:

Haftada birer saat olmak üzere tüm öğrencilerin ilgi ile katılım gösterdiği derslerdir. Süreye yayarak ve sonuç odaklı işlenir. İlkokuldan sonra tercihlerine bağlı olarak alanlarında ihtisaslaşmaları sağlanır. Tüm branş derslerine Arap Öğretmenler’in yanında Türk Öğretmen de eşlik eder.

  • SANAT: Ebru, Seramik ve Hobi dersleri, tekniklerle resim eğitimi
  • MÜZİK: Piyano 
  • SPOR: Kick boks ve Jimnastik dersleri (Seçmeli olanlar: Yüzme ve Buz pateni)
  • BİLİŞİM: Robotik Kodlama ve Teknoloji dersleri
  • FEN- DOĞA LABORATUARLARI: Deney ve doğa çalışmaları
  • SATRANÇ: Dil, dikkat ve hamle becerileri
Copyright © Rawdah 2024. Bütün Hakları Rawdah 'a aittir
Gizlilik Politikası , Şartlar ve & Koşullar